EN
Dres HK Poprad

Web pre HK Poprad

Vývoj softvéru

Nová webstránka HK Poprad predstavuje moderný priestor pre interakciu klubu s fanúšikmi. Je prispôsobená najmä pre mobilné zariadenia a sprístupňuje detailné informácie o prebiehajúcej sezóne.
Druh
WordPress stránka na mieru
Kontrakt
Projekt od nuly
Obdobie
2020
Počet hodín
približ. 700+

Tím

Denis Grotkovsky
Denis Grotkovsky
Pavol Halás
Pavol Halás
Patrik Benyak
Patrik Benyak
Rebeka Okálová
Rebeka Okálová
Marek Ďaďo
Marek Ďaďo
Denis Suchý
Denis Suchý
Dominik Kaľavský
Dominik Kaľavský

Technológie

WordPress | Bootstrap | SCSS | Sage

Zákazník

Kto je HK Poprad?

Hokejový klub Poprad hrá v Tipos extralige, 1. lige profesionálneho hokeja na Slovensku. Až pre 63 % z jeho fanúšikov je webstránka hlavným zdrojom informácií o dianí v klube.

Problém

S čím sme im pomohli?

Predchádzajúca stránka bola zastaralá, nebola optimalizovaná pre mobily a údaje o prebiehajúcej sezóne museli byť manuálne prepisované.

Riešenie

Ako sme to vyriešili?

Spoluprácu s HK Poprad sme začali na jar 2020. Na prvé stretnutie priniesol HK Poprad vypracovanú grafickú predstavu webu, ktorú sme následne odkonzultovali a doladili do finálnej podoby. Od jari do septembra sme komunikovali s dodávateľmi údajov potrebných na tvorbu webu. Na jeseň, po skompletizovaní podkladov, sme sa mohli pustiť do programovania.

Na štartovacej téme Sage sme postavili WordPress tému namieru. Sage nám pomohlo využívať moderné vývojové postupy, ako Laravel Blade šablóny, kontroleri či webpack infraštruktúru s automatickým načítavaním JavaScriptu podľa jednotlivý stránok. Odrazovým mostíkom pre design bol starý známy Bootstrap, avšak prispôsobený pomocou SCSS premenných. Vývoj prebiehal v GIT a nechýbalo ani CI s eslintom a stylelintom

Najväčšou výzvou boli jednoznačne štatistiky a dáta o prebiehajúcej sezóne. Už pred samotnou implementáciou sme najviac času strávili rokovaním o sprístupnení údajov so zväzom. Pôvodným plánom bolo urobiť túto funkcionalitu ešte lepšiu, avšak od hokejového zväzu sa nám napokon podarilo získať len tzv. "widgety". Tie fungujú tak, že na stránku vložia statickú tabuľku, ktorú vieme len vizuálne prispôsobiť, ale na jej obsah a štruktúru nemáme vplyv a s jednotlivými údajmi nemôžeme ďalej pracovať. Museli sme tak od niektorých funkcií a dizajnu upustiť a prispôsobiť sa situácii.

Výnimkou zostal pás so zápasmi, ktorý môžete vidieť na titulnej stránke. Pre ten bolo nevyhnutné údaje z widgetu extrahovať a spárovať s údajmi v databáze webstránky, čo je komplikované a nespoľahlivé, avšak bez seriózneho API (aplikačné programové rozhranie) to nie je možné urobiť inak.

Nová stránka nahradila už existujúcu stránku, ktorá už mala vo vyhľadávačoch nejakú autoritu. Z našej strany bolo dôležité existujúce pozície nestratiť, ale naopak ešte zlepšiť. Obsah stránky vytvára klub a my sme sa postarali o to, aby ho vyhľadávače dokázali dobre čítať a vyhodnotili ju ako dobrý zdroj informácií a príjemnú skúsenosť pre jej návštevníkov. Okrem toho sme zabezpečili, aby staré odkazy boli správne presmerované na ich novšie alternatívy.

Nová webstránka na mobile

Výsledky

Čo sme dosiahli?

Postavili sme novú webstránku na redakčnom systéme WordPress, ktorý má na trhu najväčšie zastúpenie a aj tím hokejového klubu s ním už mal bohaté skúsenosti. Pre HK Poprad sme naprogramovali tému na mieru so zabudovanou funkcionalitou špecifickou pre potreby klubu. Od spustenia mala viac ako 1 000 000 návštev od viac ako 300 000 návštevníkov.

Nová webstránka na laptope

Projekty

Zaujal vás tento projekt?
Fotka Sited tímu

Kontaktujte nás

Potrebujete novú webstránku?